Op. Dr. Bülent Cihantimur

Op. Dr. Bülent Cihantimur, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nin ardından, Uludağ Üniversitesi’nde Plastik Cerrahi ihtisasını tamamlayarak mezun oldu. İngiltere’de Lawrance Hastanesi’nde gözlemci olarak bir süre çalıştıktan sonra ülkesine geri dönerek, Türkiye’de bir plastik cerrahın açtığı ilk güzellik merkezini kurdu. 1999 yılında sağlık birimlerini de ekleyerek açtığı Estetik International Sağlık Grubu’nun halen genel koordinatörlüğünü yapmaktadır. Bir çocuk babası olan Op.Dr. Bülent Cihantimur, Örümcek Ağı Estetiği, Cihantimur Yağ Transferi, Ameliyatsız Tetik Parmak tedavisi, Organik Saç Ekimi, Genital Güzelleştirme, Basit Burun Estetiği ve İple Kepçe Kulak Estetiği gibi kendi geliştirdiği tekniklerle bugün ülkemizde ve dünyada sayısız başarısıyla anılıyor.
Yurt içinde ve yurt dışında, alanında birçok bilimsel makaleye imza atan Cihantimur, yazılı basında yer alan makale ve köşe yazılarıyla halkı bilinçlendirmeye ve estetik cerrahi konusunda bilgi vermeye çabalamaktadır.
Mesleki birikimini çoğaltmak amacıyla sık sık yurt dışına çıkıp farklı kültürlerin estetik cerrahi gelişimlerini takip eden Cihantimur ayrıca katıldığı ulusal ve uluslararası kongrelerden her zaman feyz alarak dönüyor. 3rd World Plastic Surgery Congress’de yaptığı sunum kalitesi ve estetik cerrahiye yeni bir bakış açısı getirmesi sebebiyle “Golden Bistoury”-“Altın Bistüri” ve 2014 senesi yılın “Tıp Adamı” ödülüne layık görülen Op. Dr. Bülent Cihantimur, işine âşık bir cerrah olarak daha pek çok yeni tekniğe imza atmayı ve insanlığa bu uygulamaları armağan etmeyi hedefliyor.

Comments

Yorumlar